Tavşan Tüyü Yatak Nedir?

Tavşan Tüyü (pelüş) Yataklar 

Çoğu kişi her gün televizyon veya çeşitli platformlar da reklamlar görüyor. Bu reklamların da bazıları yatak veya mobilya reklamlarından oluşabiliyor. Bu nedenle de reklamlar da gördüğümüz ve son derece rahat olduğunu iddia eden yatak reklamlarında Tavşan tüyü yatak yani diğer adıyla pelüş yapımı bu yatakların hem rahatlatıcı hem de vücuda gece uykusun da faydası dokunduğunu iddia eden bu yataklara biraz değinelim istedik. O zaman niye duruyoruz hadi geçelim!Tavşan Tüyü (pelüş) Yataklar nedir?

İnternette kimi zaman çok ucuza kimi zaman da yüksek fiyatlara bulabileceğiniz bu yatak, kimi siteler de 1200 TL kimi siteler de indirimli şekilde 2500 TL kimi siteler de ise 6000 TL ye kadar çıkmakta. Bu sebepten ötürü yapılan malzeme kalitesine göre en basit anlatımıyla bir oyuncak ayı kadar yumuşak. Diğer standart yataklara göre daha pahalı olmasının sebebini basit bir örnekle özetleyelim. Örneğin bir ailenin çocukları var, ve pelüş bir ayıcık istedi. Fakat aile ise oyuncak ayıların pahalı olduğunu söyledi. Pahalı olmasının resmi sebebi nedir? Tabii ki de ayıcığın içinde bulunan ve tekstil ürünü olarak geçen pelüştür. Yatağı da böyle özetleyebiliriz. İçinde bulunan sünger ve pelüşler, onun fiyatını bir üst adıma daha çıkarmasına olanak sağlıyor.

Tavşan Tüyü (pelüş) Yataklar Rahatlatıcı Mı?

Bazı bu tarz yatakları satan site veya satıcı kişi ilanlarının yorumların da genel taraf, bu yataklar yumuşak olduğu için kendilerini tabiri caizse bir ‘’bulut üzerinde’’ gibi hissettiklerini söylüyorlar. Kaliteli yataklarda da çoğu kişinin kendilerini bulut üzerinde gibi hissetmeleri veya uyurken yattığı zemini yumuşacık olduğundan zor hissettiklerini dile getirerek, övdükleri görülmekte. Yani çoğu kişiye ve bize de kalırsa rahat ve ferah bir uyku için fiyat performans ürünlerini seçip, almanız çok da yanlış değil.

Tavşan Tüyü (pelüş) Yatakların Gece Uykusuna Verim Kattığı Doğru Mu?

Tavşan tüyü yataklar bazı satış sitelerin de Antialerjik ve Antibakteriyel deniyor. Bu yüzden de yapılan pelüş malzeme size bakteriyel veya alerjik edecek bir durum yok gibi görünüyor. Ama bu yine de kişi vücut yapısına göre değişebilir. Bir diğer durum ise adı üstüne pelüşten yapılması. Yani yumuşacık bir yatakta yatmak omurganız, beliniz ve hatta duygularınıza bile pozitiflik katabilir. Az önce söylendiği gibi de ‘’bulut üstünde uyumak’’ gibi hissettirdiği söyleniyor. Gece yatakta uyumaya başladıktan sonra yatak tarafından sizi huysuzlaştıracak veya duygularınızı olumsuz etkileyecek herhangi bir şey yok. Bu da insan beyninin enerji toplamasına ve fiziksel yapıya olumsuz bir etki etmeyeceği için, daha verimli bir uyku almanız kesin. Son değineceğimiz şey ise bu yataklar ortopedik. Yani gece uykusun da sırta veya vücuda daha yumuşak ve iyi bir deneyim sağlamakta. Nedeni ise kaliteli tavşan tüyü yataklar da süngerlerin yumuşaklığı vücuda konforlu bir etki bırakıyor.

 

 

 

 

Tavşan Tüyü (pelüş) Yatakların 10 Madde de Faydaları;

Bazen doğru yatak tipini seçmek, daha rahat bir konfor alanı yakalamaya çalışmak son derece zor olabilir fakat pelüş yataklar da daha yumuşak, rahat ayrıca da daha rahat bir konfor alanı sağlamakta. Bu yüzden doğru yatağı seçsek bile, birkaç sebep aramamız da yanlış değil. İşte bugün bu soruya yanıt için pelüş yatakların faydalarını 10 madde de derlemek istedik.

1-Süngerlerin vücuda daha yumuşak bir deneyim sağlatarak uykuyu ferah geçirtmesi.

2-Ortopedik etkinin vücuda masaj etkisi yapması.

3-Malzeme kalitesinin kimi yataklarda kaliteli yapılması.

4-Pelüşten yapılması yüzünden daha sağlam olması.

5-Gece uykusun da konfor alanını geniş tutması.

6-Diğer çoğu yataktan daha kaliteli olan bu pelüş yatağın diğer tür yataklarla kıyaslanamayacağını, pelüş veya tavşan tüyünden yapılma yatakların çok daha ferah bir uyku sunması.

7-Yumuşak olması sebebiyle gece uykusun da vücudunuzun aldığı şekli yatağın da alıp, size daha rahat bir uyku geçirtmesi.

8-Diğer yataklara oranla yan şekilde uyunduğunda, yatağın vücut şeklini daha rahat aldığı ve vücuttaki ağırlığı bünyeden alarak etrafa dağıtacaktır. Böylece daha iyi bir uyku almanız mümkün.

9-Pelüş yataklar yumuşak olmasına rağmen ranzada ki sağlamlığından ödün vermeyip, siz ne kadar uzun süre üstünde uyumaya veya aynı vücut şekillerin de kalmaya devam etseniz de, yatak içe doğru çukurlaşmayıp sağlamlığını korumaya devam etmektedir.

10-Fiyat performans olarak bazı mobilya sitelerin de, bu tarz yatakları uyguna bulup kendinize gece uykusun da daha konforlu bir alan sağlamanız mümkün.

 

 

 

 

 


Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.