Neden Mdf Mobilya Tercih Edilmeli?

Mdf Mobilya ile Göz Alıcı Mobilyalara Sahip Olabilirsiniz


Mdf mobilya orta yoğunlukta fiber levha anlamına gelen kelimelerden oluşmaktadır. Mdf yapısı gereği suntadan dayanıklı ve kullanışlıdır. Mdf üretiminde kalınlıkları benzer olan levhalar talaş şeklinde öğütülmektedir. Sonrasında yüksek basınçlı buharla işleme tabi tutulan küçük talaşlar tutkal ile karıştırılmaktadır. Bu işlemden sonra basınç yardımı ile presleme işleme yapılmaktadır. 

Mdf ile üretilen levhaların aralarında herhangi bir boşluk kalmamaktadır. Bu da Mdf’nin daha dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olmasına yol açmaktadır. Mdf ile üretilen mobilyalar mutfak gibi alanlarda tercih edilmektedir. Çünkü Mdf’nin neme karşı daha sağlam bir yapısı vardır. Sunta dayanıklı bir yapıya sahip olmadığı için sağlamlık gerektiren alanlarda tercih edilmemelidir.

Neden Mdf Mobilya Tercih Edilmeli?

 

Mdf mobilya diğer mobilya türlerine göre daha sağlam ve daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Üstelik neme ve suya karşı suntaya göre daha dayanıklı yapısı sayesinde evin pek çok yerinde tercih edilebilmektedir. Mdf sıkı bir şekilde presleme işlemine tabi olduğu için şişme sorunu kısa sürede gözlemlenmemektedir. 

Dayanıklı yapısı sayesinde montajlama işlemlerinde zarar görmeden pratik bir şekilde monte edilebilmektedir. Ahşap kadar güçlü bir yapıya sahip olmasa da Mdf mobilya boyası ile ahşap görüntüsü oluşturulabilir. Akrilik boya ile kolayca ve uzun ömürlü olacak şekilde Mdf boyanabilmektedir. 

Mdf Genel Olarak Nerelerde Kullanılmalı?

Evin her odası için Mdf ile üretilen mobilyalar tercih edilebilir. Genç odaları için üretilen mobilyalar, şık ve eşsiz bir tasarım sunar. Genç odası için üretilen mobilyalarda genel olarak; komodin, dolap, şifonyer, yatak, başlık ve baza bulunmaktadır. Ayrıca isteğe göre çalışma masası ve kitaplık da eklenebilmektedir. Ceviz Mobilya tarafından Mdf ile üretilen mobilyalar arasında yer alan Tv üniteleri de beğeni toplamaktadır. 

 

Bunun dışında, yemek odası takımları ilgi çeken diğer Mdf tasarımları arasında yer almaktadır. Genellikle çalışma odalarında tercih edilen kitaplıklarda da Mdf yapısı sayesinde dayanıklı bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Mdf mobilya ahşap kadar dayanıklı bir yapıda olmamasına karşılık, uzun yıllar zarar görmeden kullanılmaya elverişlidir. Günlük ihtiyaçlar için Mdf ile üretilen mobilyalar tavsiye edilebilir ve bu mobilyalar modern tasarımları ile her ortamda göz doldurmaktadır. 

Yazan: Oğuzhan Arslan


Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.