Mobilya Seçiminde Dikkat edilmesi Gerekenler

 

Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken 5 faktör
 

1. Dayanıklılık ve fonksiyon
  Bir mobilya parçasının evinizde tam olarak ne işe yarayacağını bilmek çok önemlidir. Bu parça yaşam tarzınızı tamamlayacak mı? Herhangi bir günde kaç kez kullanılacak? Ve aşınmaya ve yıpranmaya dayanıklı olması gerekiyor mu?

Örneğin, bir evcil hayvan sahibiyseniz, kadife gibi çizilmeye dayanıklı kumaşlar veya tüyleri kolayca gizleyecek desenler aramak isteyebilirsiniz. Küçük çocuklarınız varsa, tüm bacakların önemli bir ağırlığı taşıyacak kadar güçlü olduğundan ve malzeme kalitesinin yırtılmaya karşı koyacak kadar iyi olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Pragmatik bir bakış açısından, lekelerin çıkarılmasının veya deliklerin veya çiziklerin onarılmasının ne kadar kolay olacağını düşünün.


2. Esneklik ve uyum sağlama yeteneği
  Yıllar içinde hayatınız ve yaşama durumunuz muhtemelen değişecektir, bu nedenle yıllarca kullanmayı hayal edebileceğiniz ve sizinle birlikte gelişebilecek çok yönlü mobilyalara yatırım yapın.

Genişletilebilir bir yemek masası, birden fazla misafiri ağırlayabileceğiniz veya büyüyen bir aileyi ağırlayabileceğiniz anlamına geldiği için değerli bir yatırımdır.

Yeni bir mobilyayı evinizde birden fazla yerde kullanmayı hayal edebiliyorsanız, bu iyi bir işarettir.

Ve nötr veya çok amaçlı parçaların sürekli değişen zevkleri yatıştıracağını ve farklı evler arasında kolayca taşınabileceğini unutmayın.3. Malzemeler ve eko-kimlik bilgileri
  Herhangi bir satın alma işleminden önce dikkate alınması gereken önemli bir faktör, öğenin kalitesidir. Akıllı ve sürdürülebilir bir satın alma, uzun ömürlü olmalıdır. Bu yüzden parçaların nasıl yapıldığını ve yapıldıkları malzemeleri öğrenmeye her zaman değer. Ceviz Mobilya  gibi bir marka, performans ve dayanıklılıkla övünen birinci sınıf malzemeleri seçerek kaliteyi yaptığı her şeyin merkezine koyar. Ayrıca geri dönüştürülebilir malzemeler, yenilenebilir kaynaklar ve sürdürülebilir FSC sertifikalı ahşap kullanarak çevre dostu tasarımı üretim hatlarının arkasındaki itici güç haline getirmiştir.

4. Boyut ve ölçüler

 Yeni bir satın almaya karar vermeden önce dikkatli ölçümler yapmak için zaman harcamak son derece önemlidir. Odayı ve düşündüğünüz her parçayı ölçmenize de yardımcı olur.

Parçanın alanın geri kalanına göre nasıl görüneceğinin boyutlarını temsil edecek şekilde kağıt yerleştirmek, her şeyin birlikte iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için inanılmaz derecede yararlıdır.

Ve bir halı söz konusu olduğunda, alanınızı tanımlayacağı ve aslında odanızın daha büyük görünmesini sağlayacağı için, daha büyük her zaman daha iyidir.

5. Kişilik ve renk

Daha önceki tüm noktalarımız oldukça riskten kaçınırken, ev tarzı da çeşitliliği kucaklamalı ve yaratıcı bir çıkış noktası olmalıdır. Komodinler, aynalar, akıllı saklama üniteleri ve sehpalar gibi fonksiyonel vurgu parçaları, daha fazla eğlence için harika yatırımlar ve fırsatlardır. Vurgulu sandalyeler aynı zamanda alanınıza karakter ve doku katmanın ideal bir yoludur ve yaşam alanınıza, yatak odanıza ve yemek alanlarınıza dahil edilebilir. 

 


Ceviz Mobilya ile stili, özü ve İtalyan tasarımını paylaşan çağdaş ev mobilyalarını mekanınıza getirin..


Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.