Evinizin Işığı Lambaderler

OTURMA ODALARINA FARK KATAN LAMBADERLER

Lambader temelde bir aydınlatma aracı olarak kullanılır. Ancak değişen dünya ve modern tasarımlarla birlikte aydınlatmanın yanında dekorasyon amacıyla da kullanılır hale geldi. 

Önceden okuma ya da çalışma odalarında görmeye alışık olduğumuz lambaderler, günümüzde evlerin hemen her odasında tercih edilir oldu. Her evin vazgeçilmezi haline gelen lambaderler oturma odalarında nasıl kullanılabilir, buyurun bir göz atalım…

Oturma odanızda doğru aydınlatma kullanımıyla kendiniz için ferah bir alan, vakit geçirmekten keyif alacağınız ve sıkılmayacağınız bir ortam oluşturmuş olacaksınız. 

Tavanlarda bulunan aydınlatmalara göre lambaderler gözünüzü daha az yorar, dolayısıyla öncelikle ışığı arkanızda veya yanınızda bulundurmalısınız. Işık, direkt göze gelmeden bir aydınlatma sağlayacağı için oturma odanızda daha rahat vakit geçirmenizi sağlayacaktır. 

Salonlardan ziyade daha rahat bir ortam olacağı için gösterişli, klasik model lambaderlerdense sade ama bir o kadar da modern ve şık lambaderler kullanmak, oturma odanız için doğru tercih olacaktır. 

Oturma odaları için lambader tercihinde büyük eşyalarla renk uyumuna bakabileceğiniz gibi küçük detaylarla uygunluğuna da bakabilirsiniz. Örneğin koltuk / köşe takımınızın üzerindeki kırlentlerin, halınızın veya perdelerinizin renginde bir lambader tercihi oturma odanıza farklılık katacaktır.

Ayakları metal olan; şapkası kırlent, halı veya perdeye uygun renkte bir lambader şık bir görünüm sağlayacaktır.

Ahşap ayaklı, şapkası yine odanın renklerine uygun bir lambader kullanımı, ahşabın verdiği doğallıkla ferahlık sağlayacaktır. 

Oturma odası olacağı için ayağında küçük sehpa ya da raflar bulunan, sade ve zarif lambaderleri tercih edebilirsiniz. Böylece kendinize küçük bir okuma alanı da yaratabilirsiniz. Hem ışığınız, hem de kitaplarınız yanınızda bulunmuş olur. 

Sıradan aydınlatma ve görünümlerden sıkıldıysanız bir lambader mutlaka size yardımcı olacaktır… 

 

 


Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.