Evimizin Baş Köşesi,Koltuk Nasıl Seçilmeli?

Evimizin Baş Köşesi, Koltuk Nasıl Seçilmeli?

           Salonlarımızın olmazsa olmazı, kâh oturup dinlendiğimiz kâh misafir ağırladığımız, çocuklarımızın tepesinde gezeceği, yıllarca bize eşlik edecek o koltuk takımını seçerken nelere dikkat etmeliyiz? İşte burada, koltuk seçiminde dikkat edilmesi gerekenlere değineceğiz.

  • Koltuklarınızı seçerken bakmanız gereken ilk nokta, koltuklarınızı alacağınız odanın ebadına uygun şekilde seçmeniz olacaktır.

            Odanızın ebadına uygun olmayan bir koltuk takımı seçmeniz size kullanım zorluğu çıkarmasının yanında göz zevkinize de hitap etmeyecektir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için her zaman doğru ölçülere göre hareket etmek işinizi kolaylaştıracaktır.

  • Koltuklarınızın kumaşlarını da hangi odaya alınacağına göre belirlemelisiniz.

Örneğin, koltukları oturma odasına alacaksanız, burası evin en çok kullanılan odası olacağı için leke tutmaz kumaşlar tercih etmek odanızın temizliğini kolaylıkla yapmanızı sağlayacaktır, salonlar içinse tercihinizi daha gösterişli kadife ve goblen kumaşlardan yana kullanabilirsiniz.

  • Konfor ve sağlamlık açısından seçeceğimiz koltukların süngerlerine de dikkat etmeliyiz.

Bunu normal bir kullanıcı olarak tespit etmemiz çok zor olsa bile, doğru sünger tercihinin kalın ve ağır gramajlı süngerler olduğunu bilmek önemlidir. Normal bir kullanıcı için belirleyici olacak olan şey, koltuğu alacağımız mağazanın bize sunacağı garanti süresi olacaktır.

  • Son olarak dikkat etmemiz gereken şey, alacağımız koltukların iskeletinde kullanılan malzeme olacaktır.

İdeal koltuk takımı iskeleti gürgen ve kayın gibi ağaçlardan yapılan iskeletlerdir. Bu ağaçlarla yapılan koltuk iskeletleri çok daha dayanıklı ve evladiyelik olmaktadırlar.

           

Yukarıda koltuk seçerken dikkat etmemiz gereken noktaları anlattık. Bu püf noktalarına dikkat ederek siz de sizi memnun edecek sağlam, şık ve konforlu koltukları seçmek konusunda başarılı olabilirsiniz.


Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.